Velvet rozwinie się w Czechach

Velvet CARE Sp. z o. o., jeden z największych producentów papierowych wyrobów higienicznych w Europie Centralnej, 23 stycznia 2020 roku podpisał umowę nabycia 100% udziałów czeskiej spółki MORACELL S.r.o. Transakcja podlegać będzie standardowej procedurze zatwierdzenia przez organy antymonopolowe.

MORACELL jest największym producentem papierowych wyrobów higienicznych w Czechach. Portfolio produktów firmy jest bardzo szerokie i obejmuje między innymi papier toaletowy, ręczniki kuchenne, serwetki oraz chusteczki higieniczne.

Velvet CARE to wiodący polski producent i dystrybutor wyrobów higienicznych (m.in chusteczek higienicznych, papierów toaletowych, papierowych ręczników kuchennych, płatków kosmetycznych) oraz właściciel kultowej w Polsce marki Velvet, mogącej pochwalić się rozpoznawalnością wśród Polaków wynoszącą aż 96% oraz od ponad 20 lat niezmiennie pozycją lidera markowego rynku papierowych wyrobów higienicznych.

Artur Pielak, Prezes Zarządu Velvet CARE Sp. z o. o., komentuje: „Firma Velvet CARE od lat stawia na dynamiczny rozwój. Dlatego cieszymy się, że dołączy do nas czołowy gracz rynku czeskiego i słowackiego. MORACELL to dojrzała i dobrze zarządzana spółka z nowoczesnym parkiem maszynowym, infrastrukturą i ugruntowaną pozycją na rynku. Łącząc siły, znacząco zwiększamy nasze moce produkcyjne i realizujemy plany ekspansji międzynarodowej.”

W 2018 roku większościowy pakiet udziałów Velvet CARE kupiła spółka zależna funduszu Abris CEE Mid-Market III LP, zarządzanego przez Abris Capital Partners Ltd.
Przejęcie MORACELL przez Velvet CARE to konsekwentna realizacja przyjętej przez nas od samego początku strategii biznesowej, ukierunkowanej na budowanie pozycji Velvet CARE jako lidera w Europie Środkowo-Wschodniej. Cieszy nas, że integracja obu spółek będzie kolejnym krokiem w osiągnięciu tego celu.” – komentuje Tomasz Kujawa, dyrektor inwestycyjny w Abris Capital Partners.

„Postrzegam MORACELL nie tylko w kategoriach zadań biznesowych. Przez ostatnie 20 lat, razem z moim zespołem, traktowaliśmy budowę firmy jako osobiste wyzwanie i dzisiaj, z perspektywy czasu, stwierdzam z satysfakcją, że ten wysiłek się opłacał. Z dumą dołączamy do grupy Velvet CARE i mamy nadzieję na dalszy dynamiczny rozwój na rynku czeskim i słowackim.” – podsumowuje Andrej Zimanyi, prezes MORACELL.

Czytaj więcej w publikacji Puls Biznesu.